Виявлена солеварня в Гватемалі ще раз підтвердила про масштабне виробництво солі давніх майя

Дуже цікавим у галузі науки стало відкриття сучасними археологами величезного промислового центру, який займався переробкою солі на території Гватемали, район Салінас-де-лос-Нуеве-Серрос (Центральна Америка).

Раніше тут знаходилося одне з найдавніших і великих поселень майя.

Мова йде про гігантські котли для зберігання готової продукції і характерних знаряддя праці, якими користувалися ще індіанці майя, добуваючи сіль із солоних річок. Як видно, масштаби виробництва були достатні, про що свідчать розміри самої платформи, де ймовірно і проходили роботи: глибина - 13 м, ширина – 100 м, довжина – 200 м. Як підрахували археологи, на виході готової солі очікувалося більше 24 тонн в рік. Цього більш ніж достатньо не лише для самої Гватемали, але й сусідньої Мексики.

Слід нагадати, що нащадки майя так і продовжують жити, і сьогодні їх можна зустріти не лише в Гватемалі, але і півострові Юкатан, у Гондурасі та Белізі. Вони зуміли зберегти свою бутність і культуру, а також календар.

Опублікував: Тетяна Сокот
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Фактично, "філософ" Дугін у бесіді з Такером Карлсоном визнав, що цінності Росії липові, - Марина Данилюк-Ярмолаєва

п’ятниця, 3 травень 2024, 0:15

"Популярний телетрампіст Такер Карлсон продовжує годувати свого глядача трешем із Росії. Путін, Дуров та Дугін. Кого наступного покажуть американським ультраправим в надії переконати, що є якийсь унікальний російський стиль життя? Де можна вбивати, ґва...